Look #20

DSC01942Pewnie każda z was ma w szafie rzeczy o których niekoniecznie pamięta. A kiedy pewnego dnia odkrywacie je na nowo to zaczynacie kombinować co do tego założyć. Tak też było ze mną i pomarańczową bluzką, którą kupiłam dwa lata temu. Kiedy pojechałam do sklepu tylko po to, aby kupić pomarańczową koszulę, ale nie mogłam jej już znaleźć. Do tego jeansowa spódnica, kapelusz i złote szpilki. Tak, Ania ma w szafie szpilki i w końcu przyszedł czas, aby je założyć. Mam nadzieję, że zestaw się spodoba!

ENG:
Sometimes we have one thing in our closet which wait for a special day. It was the same with this orange blouse, because I bought it two years ago and actually I wore one time. But yesterday I found it in my drawer and I knew it, that I should show you outfit with this lovely blouse. And I decided to wear denim skirt, hat and gold heels. Yes, I have heels in my closet and it was a day when I wanted wear them. Hope you like it!

DSC01950 DSC01946 DSC01936 DSC01937shoes, bag, scarf, skirt – no name; hat – http://www.notavirginshop.pl ; blouse – www.newyorker.de/

 

17 thoughts on “Look #20

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *