Lookbook part 3

girlyMuszę przyznać, że nie lada wyzwanie było stworzyć zestaw akurat pasujący do tego stylu. Na co dzień nie mam żadnych problemów, aby połączyć sukienkę, albo spódnicę z czymś. Jednak tym razem, był to problem i to duży. W sumie mam mały kryzys, nie wiem w co się ubrać. A w dodatku częściej bym nosiła coś czarnego. A jak już miałam plan co założyć, to nie miałam odpowiednich rajstop i tak mój pomysł musiał poczekać na inny moment. Więc mam nadzieję, ze obecny rezultat się wam spodoba, a już wkrótce kolejny i ostatni zestaw. I wracam na normalny tor, czyli nie martwcie się, pokażę wam zaległe sesje i moje stylizację.

ENG:
I have to say that this look was for me a big challenge. Girly style is simply but I didn’t know what should I wear. Everything wasn’t good for me, and I have a crisis, because all the time I could wear black. It’s not normal, but maybe soon, when I will have more time I will back to normal colours for me :D. Anyway, today I would like to show you my third look. Today time for girly, and hope you will like my proposition. Also soon, when this project going to end soon, I will publish my old looks, one from video, and also one from my day with Malwina. So stay tuned, and I will back with the last look.

ESP:
Tengo que decir: este look fue para mi un gran reto. Porque girly look es normal, facil y no sabia lo que me pongo. Tengo muchas cosas, y llevo vestidos o faldas. Pero cuando tengo combinar el look para este projecto, no sabia que! Espero que te guste mi nuevo look.

IMAG0037 boots, sweater, necklaces, bracelets – shopping; jeans – no name; shirt – secondhandFotor0223180048

19 thoughts on “Lookbook part 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *